اندازه گیری محل نصب پنجره

مشاوره پیش از تعویض پنجره

اندازه گیری محل نصب پنجره

تعویض پنجره ها می تواند زیبایی، راندمان انرژی و ارزش خانه شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد. اما قبل از شروع این پروژه، یک گام حیاتی وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شود: اندازه گیری دقیق. اندازه گیری نادرست می تواند یک بازسازی امیدوارکننده را به یک تجربه ناخوشایند تبدیل کند. در اینجا به چند دلیل اشاره می کنیم که چرا اندازه گیری دقیق قبل از نصب پنجره ضروری است و سپس اطلاعات تخصصی در خصوص اندازه گیری درست محل نصب را ارائه خواهیم کرد.

تضمین تناسب با اندازه گیری درست محل نصب پنجره

پنجره هایی که خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند به سادگی در قاب جا نمی شوند. این موضوع می تواند منجر به مشکلات زیر شود:

 • نشت هوا: فضاهای خالی اطراف پنجره راندمان انرژی را به خطر می اندازد، به هدر رفتن گرما و سرمای خانه شما و افزایش قبوض برق و گاز شما منجر می شود.
 • مشکلات رطوبت و کپک: آب بندی نامناسب نقطه ورود رطوبت را ایجاد می کند که به طور بالقوه باعث رشد کپک می شود.
 • مشکلات عملیاتی: پنجره هایی که خیلی سفت هستند ممکن است به سختی باز و بسته شوند.
 • صرفه جویی در زمان و هزینه: اندازه گیری های نادرست به معنای تاخیر و هزینه های اضافی است. شما باید منتظر بمانید تا پنجره های جدید ساخته شوند و به طور بالقوه هزینه های اضافی برای تنظیمات یا تعویض ها متحمل شوید.
 • خارج شدن از گارانتی: دیده شده بعضی از نصاب ها برای اینکه دوباره کاری نشود و متحمل هزینه نگردند، به اصطلاح اقدام به اصلاح پنجره در محل نصب می کنند که این امر علاوه بر خارج کردن کار از گارانتی در عملکرد و نحوه کارکرد پنجره نیز تاثیر منفی می گذارد.

خدمات تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوداره

به حداکثر رساندن کارایی با اندازه گیری درست قبل از نصب پنجره جدید

پنجره ها برای عملکرد در محدوده های خاص طراحی شده اند. اندازه نادرست می تواند عملکرد آنها را از نظر موارد زیر تحت تاثیر قرار دهد:

 • کاهش صدا: پنجره های به درستی آب بندی شده عایق صدا بهتری را ارائه می دهند.
 • امنیت: تناسب امن، مانع از ورود سارقان می شود.
 • عایق رطوبت: در صورت عدم تناسب ابعاد پنجره و محل نصب، سیلبندی پنجره به صورت کامل انجام نمی گیرد.
 • طول عمر بالا: زمانی که پنجره به درستی در جایگاه خود قرار گرفته باشد کمتر خراب شده و طول عمر آن افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

آیا به اندازه گیری فکر می کنید؟

در حالی که وسوسه انگیز است که خودتان اندازه گیری پنجره را انجام دهید، حتی خطاهای جزئی می تواند منجر به مشکلات قابل توجهی شود. برای همین منظور بهتر است حتما یک متخصص پیش از تعویض پنجره کار اندازه گیری را انجام دهد. اندازه گیری در واعظی وین به صورت رایگان توسط متخصصین ما انجام می شود. تجربه آنها دقت اندازه گیری را تضمین می کند و عواملی مانند عمق قاب پنجره و الزامات نصب را در نظر می گیرد.

با اولویت بندی اندازه گیری دقیق، شما یک فرآیند نصب پنجره بدون مشکل را تضمین می کنید، عملکرد پنجره را بهینه می کنید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری می کنید. به یاد داشته باشید، سرمایه گذاری در اندازه گیری دقیق در ابتدا، زمان، پول شما را صرفه جویی می کند و یک پروژه تعویض پنجره موفق را تضمین می کند.

راهنمای جامع نگهداری پنجره های UPVC

نکات اضافی در خصوص اندازه گیری تعویض پنجره

در هنگام اندازه گیری، نوع پنجره ای را که می خواهید نصب کنید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، پنجره های دو جداره ممکن است به فضای بیشتری نسبت به پنجره های تک جداره نیاز داشته باشند. قبل از شروع به کار، از مقامات محلی خود مجوزهای لازم را دریافت کنید. از ابزارهای مناسب برای اندازه گیری استفاده کنید. یک متر نواری یا متر لیزری بهترین گزینه برای این کار است.

نکات فنی در خصوص اندازه گیری محل نصب پنجره جدید

اندازه گیری از محل استقرار درب و پنجره باید به گونه ای باشد که در عرض از سه قسمت بالا، وسط و پایین و در ارتفاع از سه قسمت چپ، وسط و راست تو به توی پروفیل یا سنگ نشیمنگاه پنجره را اندازه گرفت و کمترین انداره را بعنوان اندازه مورد نظر قرار داد.

برای اعلام اندازه ساخت باید برای لحاظ کردن لقی لازم جهت انبساط احتمالی قاب پنجره در فصول مختلف طبق جدول زیر از کمترین ابعاد میزان لازم کسر گردد:

 1. کمتر از ۱.۵ متر ۶ میلیمتر
 2. از ۱.۵ تا ۲.۵ متر ۸ میلیمتر
 3. از ۲.۵ تا ۳.۵ متر ۱۰ میلیمتر
 4. از ۳.۵ متر به بالا ۱۲ میلیمتر

لازم به ذکر است در صورت استفاده از دور کوب باید ضخامت آن را هم از ابعاد ساخت کسر کرد.

نظر به اینکه اندازه ساخت بر اساس کوچکترین اندازه درگاه در ارتفاع و عرض تعیین می شود به همین دلیل اختلاف حداقل با حداکثر اندازه نباید بیش از حد باشد.

یکی از اقدامات موثر در نصب صحیح یک پنجره حصول اطمینان از گونیا بودن محل نصب می باشد که لازم است قطرها اندازه گیری و با هم برابر بودنشان بررسی گردد.

به عنوان یک نکته همگانی در نظر داشته باشید که کلیه نقشه های پنجره بصورت دید ناظر از سمت داخل ساختمان می باشد و جهت انتخاب پنجره از کنار درب ورودی و به صورت ساعتگرد است.

تعویض پنجره در جردن

خدمات تعویض پنجره واعظی وین

مجموعه واعظی وین به شما خدمات متنوعی در خصوص تعویض پنجره ارائه می دهد. کارشناسان ما به دقت محل مورد نظر شما را برای نصب پنجره اندازه گیری کرده و بر اساس آن پیشنهادات متنوع و عالی به شما ارائه خواهند داد. در خصوص کیفیت کار هم باید گفت که ما بالاترین سطح کیفیت را در نظر گرفته ایم. ما به عنوان نمایندگی رسمی شرکت ویستا بست بهترین پروفیل ها را برای پروژه های مشتریان محترم استفاده می کنیم. در خصوص یراق آلات نیز با توجه به اینکه ما نمایندگی شرکت ورنه هستیم، برترین کیفیت یراق آلات درب و پنجره در پروژه ها استفاده خواهد شد. پس همه چیز برای داشتن یک پنجره جدید استاندارد آماده است.

تنها کافی است که هم اکنون با ما تماس بگیرید. اگر نیازمند اطلاعات بیشتر مانند هزینه، نمونه کار، نمونه قرارداد، استانداردها، متریال مصرفی و سایر جزئیات هستید، می توانید به صفحه خدمات تعویض پنجره مراجعه کنید. ما می خواهیم یک تجربه عالی را در کنار یکدیگر رقم بزنیم.

برای مطالعه بیشتر:

0/5 (0 نظر)

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

واعظی وین از جدیدترین خدمات با خبر شو!
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها